Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dzięgielowie
Aktualności

Piknik klasy 2b
Klasa 2b spędziła wspaniały czas na wspólnym pikniku na świeżym powietrzu. Była to okazja do wartościowych rozmów, integracji oraz świetnej zabawy podczas gier planszowych i zespołowych. Nie zabrakło śmiechu, wygłupów, ale także chwil refleksji nad kończącym się rokiem szkolnym i wszystkim, co wspólnie przeżyliśmy. Dopisała nam pogoda, humory i apetyty – było również pyszne jedzenie,

Innowacja pedagogiczna „Mały odkrywca przyrody”
Grupa Biedronek aktywnie uczestniczyła w kolejnych zajęciach rozwijających ciekawość świata. Podczas ostatnich już zajęć z innowacji pedagogicznej „Mały odkrywca przyrody” dzieci poznały warstwy gleby oraz jej mieszkańców. Wspólnie wykonały profil glebowy w słoiku, obserwując skład gleby i umieszczając w nim jej małych mieszkańców – mrówki, ślimaki i dżdżownice. Z kolei na zajęciach z cyklu „Dzieci

Spartakiada Szkół Podstawowych
We wtorek nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji przedwakacyjnej Spartakiady Szkół Podstawowych, która odbyła się w Goleszów. Był to dzień pełen sportowych emocji, zdrowej rywalizacji, integracji oraz świetnej zabawy. Nasi reprezentanci z ogromnym zaangażowaniem, determinacją i prawdziwym duchem fair play godnie reprezentowali naszą szkołę, pokazując swoje umiejętności oraz wolę walki do samego końca. Z

„Klub Zdrowego Przedszkolaka”, realizowanym we współpracy z Sanepidem
W drugim półroczu nasze przedszkolaki uczestniczyły w programie „Klub Zdrowego Przedszkolaka”, realizowanym we współpracy z Sanepidem. Podczas zajęć dzieci poznały zasady wirusoochrony, dowiedziały się, jak chronić się przed słońcem i kleszczami oraz jak dbać o zdrowy styl życia. Uczyły się prawidłowego mycia rąk, bezpiecznych zachowań podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, a także zasad

Wspaniały Dzień Sportu!
Poniedziałek upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji, uśmiechu i świetnej zabawy w ramach programu sanepidu “Trzymaj Formę”! Dzieci zmierzyły się w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak: tenis, frisbee, bike trial, boule, skoki w workach, rzut butem, kręgle oraz rzutki. W trakcie zawodów na uczestników czekał również słodki poczęstunek w postaci pysznych lodów. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców

Wyjście SKKT na Rysiankę
W sobotę Szkolne Kółko Krajoznawczo-Turystyczne wybrało się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym. Tym razem nasza trasa prowadziła ze Złatnej Huty na Rysiankę, a następnie na Halę Lipowską. Choć towarzyszył nam spory upał, wszyscy dzielnie pokonali trasę i dotarli do celu. Wycieczka była nie tylko okazją do podziwiania pięknych beskidzkich krajobrazów, ale także sprawdzianem